Chapter 98 of 100

16.6a 2095, 212

16.6a 2095, 212

83i°8, 9356> 16.4d 2095, 219, 22015 3112, 32, 38-41, 56, 65, 6621.22, 6725, 894,5,

16.5

1, 157i8, 207, 207i, 210, 211, 221-22 16.5a

16.5b 2095, 2 1 2,

16.5c 2095, 212,

16.5-6

16.6

16, 207i, 210, 223, 224, 22527 16.6a 2095, 212 16.6b 2095, 212,

16.6-7 1, 207, 223-25 16.6-8

16.7

46, 4632, 83, 1345, / 15375, 209, 2095, 210, 21043, 213, 217, 2213, 224-25, .

22527.31

Syriac

15, 16, 6614, 67, 75

201i°

16, 201i°

16, 19212 11-12 20110

2011°

15, 16,

I6104, 6720,

899, 9133, 9245,55, 94, 943, 95, 96-9717, 9720, 24, 25, 9832, 35, 38, 9839, 9953, 100, 1008, 10110.11,15, 103, 10621, 10633, 10849'54

10970,

16, 74, 75, 13210. w

Latin 11081. 83,

11192, 1141, 115, 11728, 2.12-13 16, 6614 2.28-31 15, 6726 10.7-8

25.20-21 16, 19212 37.25-26

37.25-27

37.25-29

38.23-25 16, 6726, 1.1 61i8,6329 1.1b 308 1.2 3754 2.2 1374 2.7 1159 3.1 11 4.1 38 4.1c 3754 4.8 8185,8293, 86132 4.10 11,3754 4.13b 38 5.2 120, 1208 6.1 120, 1208,

6.4-5 120, 1208,

6.5 120, 12111 6.6 41, 121 Dorotheus Archimandrita 118, 11836'

3?, 1192

49.8

Diognetus 16, 223 16.7-8

16.8

1, l2, 27, 1345, 207, 2072, 2095, 210-1143, 213, 22527, 226-27,

Didascalia apostolorum 2.3

2.4-5 12336 3.2

15829 6.8

7.2

15830, 1583i 8.7

15829 9.2

12.2-3 Dionysius of Corinth 14837 1377, 14, Doctr. 13.1 8, 102 1594, 95, 96 (in Eusebius, Hist. eccl.

4.23.10) Doctrina apostolorum Ep. 3 8, 102 Epiphanius I597, 103j 16,

17, 17"0, 26, 68, 6, 10, ll69, 22s4, 23, 30, 31, 16.1.5 1329 7444, 48 Panarion 7554, 82",

(in Clement of Alexandria, Epistle of Pseudo-Titus 3.25.3

3.25.4

4, 6, 565 3.25.6

3.25.6-7

Praeparatio Evangelica 11, 1269,

Strom.) 2.9, 45.5

10624 5.14, 96.3

10624 Epistula apostolorum 14131 15 Ethiopic 16(27) Coptic 18(29) Ethiopic Epitome Hyp. (in Eusebius, Praep. Ev.

8.7.6)

Gregory of Nazianzus 13.13.47

Fides patrum 14, 16, 17,

13, 14, 17, 22, 23, 30, 33-35, 38-41, 6330-31, 642, 65, 6725, 8293, 9 134, 9357, 95, 9720, 28( 30, 34-35, 41, 6725 34, 35, 21.31

40.11

Gregory of Nyssa

In Cant. cant. horn. II 3546, 39, 944, 954, 185i Gregory the Great 12"

Dial. 4.44

1207'9

4 *

Magna moralia 74« Regula Pastoralis

9729, 9838, 9947' 53, 10111, 3.20

12, 84 Guntherus Cisterciensis

35, 3540,

lOin

Fragmenta Anastasiana De Oratione Ieiunio et IO621, Eleemosyna

IO849. 57,

13.1

Hegesippus 10970 3327, 3754

33, 3327, 34, 3433, 3754, 38, 39, 3971, 14, 29, 304.

68i, 234

(in Eusebius, Hist. eccl.

4.22.6) 17615 Hippolytus

Fragmenta in Ruth Apostolic Tradition

165, 166i°7

129-30

(CCS 1.2.120)

Gesta apud Zenophilum

12826, 129 26-27 1538>

(CSEL 26.192)

10,93H Gospel of Peter 9.35

10.39

22315 13.50

De Antichristo

20221

2193,6 10512, 10625 3327, 39, 10633, 10736 3327, 39, 41, 112i, 11312 Gospel of Thomas 6.2

2 Greek (P. Oxy.

654.1) 10624 Refutatio omnium haeresium 5.26.1

9.16.1

12821 10.15.2

2 Coptic 10624 6 Greek (P. Oxy.

654.5)

6 Coptic

21b Coptic

93 Coptic 15376 103 Coptic

Hugo of St. Cher 86, 86133 Postille (ed. Venet.

[1600] 3.194)

Ignatius 19, 2015 Ephesians Ethiopic Church Order 17, 26 Eusebius 2.1

201"

4.1

201"

5.3

Gospel to the Hebrews 4, 18, IO624 Historia ecclesiastica

Horn. 17.5 in Hebr.

6.1

17212 7.1

15380 9.1

1715, 1852 53.1

12118 93.2

64, 65 94.2

18031 95.1

110.2

2112'4, 22012 116.3

19937 117.1

19620, 19937 117.4

19937 138.1

Polycarp

Horn. 22.2 in Hebr.

10.2

11.1

21626 10854 John Climacus

Sea la paradisi gradus

John of Damascus 11.2

18610 13.1

215, 215i7 14.2 v.l.

1861° 15.1

17920, Sacra parallela

John Zonaras 18, 18>20 Comm, on Athanasius, Festal Letter 39

Justin 20111 15.3

15717 17.2

14939

20.2

15262, 15719, 195, 215i7 Magnesians

186'° 9.1

9.1-2

10.1

186i°

20111 13.1

Philadelphians 6.1

1861° 10vl

11.1

Innocent III

De Eleemos 5

Irenaeus 1 Apology 14.3

2.1

755i 4.2

21517 4.3

9250, 11198 5.1-2

7.2

Romans 14.5

15.9

630, 7339, 16.6

630, 841, 65 16.8

3.2

18610 3.3

18610 6.1

15369 7.3

15837 9.3

1712, 1852 10.2

Smyrnaeans 16.13

210, 217"

51.9

213, 2261 61-65

61.2

61.2-3

61.3

127, 12929 61.10

61.13

66.2

15837 67.3

67.6

185s 67.7

2 Apology 11.3-8

16.6

Dialogue with Trypho 201"

5.2

995i 9.1

105"

10.2

Adv. haer.

11.2

Trallians

2.32.5

3.12.14

4.17.5-6 19937 4.18.5

15837 4.20.12

1803i Isaac of Syria 17m, 304, 68> "Sentences"

149i, 29, 766i Isidore of Pelusium 6.1

18610 8.2

Kerygmata Petrou:

995i Contestatio 1.2

12931 Lactantius 14.8

24.1

28.5

19937 34.8

12339 35.3

17615, 210,

Divin. inst.

6.3.1

11, 606 6.3-4

Ep. 1.90

187i9 Jerome Inst, epitome 1 625 John Chrysostom 21711 54(59)-62(67)

59(64).3

Leontius of Naples Liber de viris inlustribus 11,11084 12712 39.2

41.2

19937 41.3

41.4

47.4

22224 Vita Johann. Eleemos.

(ed. Geizer, pp. 12-13) Horn. 6.1 in 1 Thess.

19727

7.2

Liber graduum 12,123 2.2

13, 7876 7.1

12, 6614 7.20

12, 1327, 13826 13.1

12, 7554'55

13.2

13, 1911 15.6

12, 6615 16.4

13, 9355 22.15

13, 7876 30.26

12, 6614 Life of Shenoute 14, 17, 2518, 30, 34,41, 6725, 944, 955, 10849, 10970 Martyrdom of Poly carp 31.5

15610 42.1-2 22417 Optatus of Mileve H61 10.2

10850 12.3

Pseudo-Athanasius 621,'151

Contra Parmenianum 1.21

10, 10627 3.7

Origen De virginitate

9, 14830-33, 14836, 149, 150, 151, 15381 De orat.

12.1

13828 Synoptis scripturae sanctae

5, 565 De princ.

3.2.7

8, 102 Horn. 10.2 in Lev Syntagma doctrinae 14, 16, 17, 30, 34-35, 41, 6725, 94-954, 955 1.4

35, 39 1.5

Horn. 6.2 in Iudic.

841, 14613 P. Der Balizeh IIv. lines 3-4 14830 IIv. lines 3-11 9, 149, 150 IIv. line 4

IIv. lines 6-9 14613 Passio beati Phileae 9.3

22224 1.6

10.1

18610 12.1

18610 12.2

14.1

14724, 14939 1.9

35, 9034 2.4

2.5

2.10

3.1

3.2

3.8-9

3.10

4.1

35, 3539, episcopi de civitate Thmui

841, 647 Passio Ignatii 14.3

14724, 159 20.2

I4724 8.5

Peter Cantor 22.3

15160 Matthew Blastares 18120 Syntagma alphabeticum B,chap.11

Maximus Confessor Verbum abbreviatum

Peter Comestor 101"

6.4

6.6

Pseudo-Clement Historia Scholastica; Liber Deuteronomii

Piers Plowman

Opuscula (PG 91.56B)

Methodius Contestatio B, Passus 7.75

Polycarp 4.3

Epistula Clementis

Symposium 5.3.114

2142.6

Nicetas catena Nicephoros Callistos Philippians Title 15830 9.2

21517 Epistula ad Virgines

841, 1377, 1814i 1.10.4

2.2

9027, 9246 3.2

1H89 Xanthopolous Ecclesiastica historia 2.46

Nicephoros 4.2

110, 11075 4.2-6.3

4.3

5.2

20110.12. is 1.11.1-2

1.11.4

Stichometry (Preuschen, Analecta 2.64) 5, 59- ".13,

1.11.8

84i, 1792o 6.1

10629. w 1.13.5

11721, Odes of Solomon Homilies 201i°. 12

27.1-3 22417 1.18.3

11715

Magnesians 9.5 187 Trallians 5.1.4

6.1.1

6.1.3-4

6.2.1

6.2.5

9246'50, 11612 7.5

8.3

9250, 99425 2.36.2

3.69.2

21517 3.71.3

3.73.1

36, 13041 7.3.3-5 36, 62 7.4.3

7.7.1-3

8.4.2

12339 6.2

Pseudo-Justin Quaestiones et responsiones

222, 22214 Rufinus 41, 6, 624,

8.3-5 5265, 1166 8.5

9027, 9246, 11612 8.10

9.19.4

12931 11.4.4

11.26.2

12931 11.26.4

12931 11.35.1

12931, 13041 11.36.2

12931 13.9.3

13041 13.10.7

13041 13.11.4

13041 13.12.1

130, 13041 14.1.4

19510 16.21.4

17615 Rule of Benedict 1492, 17,

2.25

4.65

22.4

21510 9.1

10737 9.3

11.2.4

17616 11.2.7

17616 Rule of the Master 14, 17, 4181, 9356 Serapion of Thmuis 11.5

11.7

179, 1837 Euchologion

13.13

9, 5376, 14830, 149

13.14

1507, 166, 166107 11.8

11.9

11.12

10118, 17918 11.12b 18243 11.16

Recognitions

2.70.5-6 15381 2.71.1-3 15381 3.6tf. 1-5 13041 4.32.2

12931 6.15.2

12931 7.34.3

13041 7.35.7

13041 7.37.1

8.56.7

10.5.6

10861 Pseudo-Cyprian Shepherd of Hernias 5, 6, 15103, 70, 7018 Mandates

12.4.1

Similitudes 1.9

15729 2.4c 82, 82 2.4-6 52, 69, 7012, 71, 81, 87

12333 5.3.7-8

5.4.2

5.4.3

10852 2.5

15, 83, 5.5.1

83ioe De aleatoribus 1375, 565 5.6.1

10517 6.2.3

6.2.4

6.5.3

13041 6.5.5

2.5a 81, 83106 2.5b

2.5c 83i°6

9, 19723. 25

De centesima, sexagesima 2.6

69, 82, 83104 tricesima

10, 12232 8.1.1

Hiss 2.6a 16, 81 2.7

2.7a

Pseudo-Hippolytus 8.3.2

15369 8.6.2

8.6.4

8.6.5

8.7.4

De consumatione mundi 3.2

3.4

11317

22420 Pseudo-Ignatius 3.5

5.1.2

Ad Heronem 8.8.2

7.1

10736

8.9.1

9250, 21517 8.9.3

8.10.3

9.9.2

9.12.3

Apologia 43.1

De anima 35.2-3 83113 5.29.3

10120 Diogenes Laertius 8.10

1086i Epictetus X • De baptismo 4.3

17.1

16, 19212 20.1

Dissertationes 3.15.9

12115 3.24.10

Euripides 9.14.5

1H88 9.15.3

21813 9.18.3

9951, 132s 9.19.1

9.19.2-3

9.19.3

9.22.1

9.22.2

9.22.3

101 is, 1849 9.24.2

10852 9.26.3

21517, 216 9.27.2

Visions 2.2.2

9951, 14939 2.2.4-5 15729 2.2.5

De idolatria 9.2-3

9.8

Rhesus 161-62

Scholion 633

De ieiunio adversus psychicos Herodianus Technicus (ed. Lentz 1.213.19) 10.3

13210, 13828 De orat.

83113

13828 De praescr.

4.4

17615 Thalassius

Herodotus 2.40

12936 Hesiod Works and Days 287-92

Hesychius (ed. Schmidt, 3.35) Centuriae 1.63

10854 Theophilus 3.3.5

15830 3.4.3

10635 3.6.2

21517 3.7.3

3.9.7

3.12.2

19217 Hippocrates Ad Autolycum 2.34

Vita Chrodegangi episcopi Mettensium De morb. mul.

12936 1.78

De nat. mul.

12936 11.27

Syntagma doctrinae Iamblicus Vita Pythagorica 30.168 10861 (See Pseudo-Athanasius) Taio Caesaraugustomus h / Greek and Latin Authors Sententiae 3.34

84121 Tatian Arcadius Inscriptions Ilepi Tovuv

SIG Aristotle 2.783.10-11

Apology 8.1

Tertullian Nichomachean Ethics 2.985.18-20 8913, 9834 9.11.1159b.31

10861 2.985.20

10.8.1168b.7-8 108ei 2.985.27-28 897'13

Cicero 3.1042

De officiis Longus 1.16.51

10861 2.7.4

15836 Cleanthes Lucian Hymn to Zeus

Alexander Dio Chrysostom

37.30

10969

16390 Diodorus Siculus Timon 1.19.5

17612

10746 Adv. Iud.

5.4

19937 5.7

19937 Adversus Marcionem 1.18.1

3.22.6

19937 4.1.8

19937 Adversus Praxean 26.9

Vita Pythagorica 20 1 0862 Seneca Porphyry De morte Peregrini 11-13

Marcus Aurelius 107.9 102 Sextus Meditations Ep. Mor.

4.48.1

Papyri Sentences 39 83113 Sextus Empiricus P. Bodm.

P. Egerton Adv. Math.

4.34 9836 5.2 9836 Silius Italicus

16060 P. Lond. o

oo 2.354.24

P. Mich.

3520-21 25i9 15.18-22 6114 15.20-21 6114 Simplicius Punica P. Oxyrhynchus

69, 7339, 74, 7444, 75 (in Epictetus) 9134 Suetonius

20, 21-23,

16.2 1869 Tacitus Tura Papyri Nero Commentary on Psalms 227, 26-27 XV 15.44.2 1869 Theognis Commentary on Ecclesiastes Annales XV Platt/ 911-14 59 979 9142 Gorgias 524A

Respublica 4.424A Vergil t—1 o

o> 6.540-43 607 Xenophon Aeneid Pliny the Younger Ep.

1.1.9 22012 2.1.20 596 2.1.2134 59,596 2.1.21 606 2.1.2225 606 10.96

10.96.5

22224 Memorabilia 10.96.7

10.97

Plutarch Moralia 134F 90151 564C

960B 10969 Vita Demosthenis 26.7

59-60 Pollux Onomasticon 6.123

8.80-81

↑ Back to top

↑