16.6a 2095, 212
83i°8, 9356> 16.4d 2095, 219, 22015 3112, 32, 38-41, 56, 65, 6621.22, 6725, 894,5,
16.5
1, 157i8, 207, 207i, 210, 211, 221-22 16.5a
16.5b 2095, 2 1 2,
16.5c 2095, 212,
16.5-6
16.6
16, 207i, 210, 223, 224, 22527 16.6a 2095, 212 16.6b 2095, 212,
16.6-7 1, 207, 223-25 16.6-8
16.7
46, 4632, 83, 1345, / 15375, 209, 2095, 210, 21043, 213, 217, 2213, 224-25, .
22527.31
Syriac
15, 16, 6614, 67, 75
201i°
16, 201i°
16, 19212 11-12 20110
2011°
15, 16,
I6104, 6720,
899, 9133, 9245,55, 94, 943, 95, 96-9717, 9720, 24, 25, 9832, 35, 38, 9839, 9953, 100, 1008, 10110.11,15, 103, 10621, 10633, 10849'54
10970,
16, 74, 75, 13210. w
Latin 11081. 83,
11192, 1141, 115, 11728, 2.12-13 16, 6614 2.28-31 15, 6726 10.7-8
25.20-21 16, 19212 37.25-26
37.25-27
37.25-29
38.23-25 16, 6726, 1.1 61i8,6329 1.1b 308 1.2 3754 2.2 1374 2.7 1159 3.1 11 4.1 38 4.1c 3754 4.8 8185,8293, 86132 4.10 11,3754 4.13b 38 5.2 120, 1208 6.1 120, 1208,
6.4-5 120, 1208,
6.5 120, 12111 6.6 41, 121 Dorotheus Archimandrita 118, 11836'
3?, 1192
49.8
Diognetus 16, 223 16.7-8
16.8
1, l2, 27, 1345, 207, 2072, 2095, 210-1143, 213, 22527, 226-27,
Didascalia apostolorum 2.3
2.4-5 12336 3.2
15829 6.8
7.2
15830, 1583i 8.7
15829 9.2
12.2-3 Dionysius of Corinth 14837 1377, 14, Doctr. 13.1 8, 102 1594, 95, 96 (in Eusebius, Hist. eccl.
4.23.10) Doctrina apostolorum Ep. 3 8, 102 Epiphanius I597, 103j 16,
17, 17"0, 26, 68, 6, 10, ll69, 22s4, 23, 30, 31, 16.1.5 1329 7444, 48 Panarion 7554, 82",
(in Clement of Alexandria, Epistle of Pseudo-Titus 3.25.3
3.25.4
4, 6, 565 3.25.6
3.25.6-7
Praeparatio Evangelica 11, 1269,
Strom.) 2.9, 45.5
10624 5.14, 96.3
10624 Epistula apostolorum 14131 15 Ethiopic 16(27) Coptic 18(29) Ethiopic Epitome Hyp. (in Eusebius, Praep. Ev.
8.7.6)
Gregory of Nazianzus 13.13.47
Fides patrum 14, 16, 17,
13, 14, 17, 22, 23, 30, 33-35, 38-41, 6330-31, 642, 65, 6725, 8293, 9 134, 9357, 95, 9720, 28( 30, 34-35, 41, 6725 34, 35, 21.31
40.11
Gregory of Nyssa
In Cant. cant. horn. II 3546, 39, 944, 954, 185i Gregory the Great 12"
Dial. 4.44
1207'9
4 *
Magna moralia 74« Regula Pastoralis
9729, 9838, 9947' 53, 10111, 3.20
12, 84 Guntherus Cisterciensis
35, 3540,
lOin
Fragmenta Anastasiana De Oratione Ieiunio et IO621, Eleemosyna
IO849. 57,
13.1
Hegesippus 10970 3327, 3754
33, 3327, 34, 3433, 3754, 38, 39, 3971, 14, 29, 304.
68i, 234
(in Eusebius, Hist. eccl.
4.22.6) 17615 Hippolytus
Fragmenta in Ruth Apostolic Tradition
165, 166i°7
129-30
(CCS 1.2.120)
Gesta apud Zenophilum
12826, 129 26-27 1538>
(CSEL 26.192)
10,93H Gospel of Peter 9.35
10.39
22315 13.50
De Antichristo
20221
2193,6 10512, 10625 3327, 39, 10633, 10736 3327, 39, 41, 112i, 11312 Gospel of Thomas 6.2
2 Greek (P. Oxy.
654.1) 10624 Refutatio omnium haeresium 5.26.1
9.16.1
12821 10.15.2
2 Coptic 10624 6 Greek (P. Oxy.
654.5)
6 Coptic
21b Coptic
93 Coptic 15376 103 Coptic
Hugo of St. Cher 86, 86133 Postille (ed. Venet.
[1600] 3.194)
Ignatius 19, 2015 Ephesians Ethiopic Church Order 17, 26 Eusebius 2.1
201"
4.1
201"
5.3
Gospel to the Hebrews 4, 18, IO624 Historia ecclesiastica
Horn. 17.5 in Hebr.
6.1
17212 7.1
15380 9.1
1715, 1852 53.1
12118 93.2
64, 65 94.2
18031 95.1
110.2
2112'4, 22012 116.3
19937 117.1
19620, 19937 117.4
19937 138.1
Polycarp
Horn. 22.2 in Hebr.
10.2
11.1
21626 10854 John Climacus
Sea la paradisi gradus
John of Damascus 11.2
18610 13.1
215, 215i7 14.2 v.l.
1861° 15.1
17920, Sacra parallela
John Zonaras 18, 18>20 Comm, on Athanasius, Festal Letter 39
Justin 20111 15.3
15717 17.2
14939
20.2
15262, 15719, 195, 215i7 Magnesians
186'° 9.1
9.1-2
10.1
186i°
20111 13.1
Philadelphians 6.1
1861° 10vl
11.1
Innocent III
De Eleemos 5
Irenaeus 1 Apology 14.3
2.1
755i 4.2
21517 4.3
9250, 11198 5.1-2
7.2
Romans 14.5
15.9
630, 7339, 16.6
630, 841, 65 16.8
3.2
18610 3.3
18610 6.1
15369 7.3
15837 9.3
1712, 1852 10.2
Smyrnaeans 16.13
210, 217"
51.9
213, 2261 61-65
61.2
61.2-3
61.3
127, 12929 61.10
61.13
66.2
15837 67.3
67.6
185s 67.7
2 Apology 11.3-8
16.6
Dialogue with Trypho 201"
5.2
995i 9.1
105"
10.2
Adv. haer.
11.2
Trallians
2.32.5
3.12.14
4.17.5-6 19937 4.18.5
15837 4.20.12
1803i Isaac of Syria 17m, 304, 68> "Sentences"
149i, 29, 766i Isidore of Pelusium 6.1
18610 8.2
Kerygmata Petrou:
995i Contestatio 1.2
12931 Lactantius 14.8
24.1
28.5
19937 34.8
12339 35.3
17615, 210,
Divin. inst.
6.3.1
11, 606 6.3-4
Ep. 1.90
187i9 Jerome Inst, epitome 1 625 John Chrysostom 21711 54(59)-62(67)
59(64).3
Leontius of Naples Liber de viris inlustribus 11,11084 12712 39.2
41.2
19937 41.3
41.4
47.4
22224 Vita Johann. Eleemos.
(ed. Geizer, pp. 12-13) Horn. 6.1 in 1 Thess.
19727
7.2
Liber graduum 12,123 2.2
13, 7876 7.1
12, 6614 7.20
12, 1327, 13826 13.1
12, 7554'55
13.2
13, 1911 15.6
12, 6615 16.4
13, 9355 22.15
13, 7876 30.26
12, 6614 Life of Shenoute 14, 17, 2518, 30, 34,41, 6725, 944, 955, 10849, 10970 Martyrdom of Poly carp 31.5
15610 42.1-2 22417 Optatus of Mileve H61 10.2
10850 12.3
Pseudo-Athanasius 621,'151
Contra Parmenianum 1.21
10, 10627 3.7
Origen De virginitate
9, 14830-33, 14836, 149, 150, 151, 15381 De orat.
12.1
13828 Synoptis scripturae sanctae
5, 565 De princ.
3.2.7
8, 102 Horn. 10.2 in Lev Syntagma doctrinae 14, 16, 17, 30, 34-35, 41, 6725, 94-954, 955 1.4
35, 39 1.5
Horn. 6.2 in Iudic.
841, 14613 P. Der Balizeh IIv. lines 3-4 14830 IIv. lines 3-11 9, 149, 150 IIv. line 4
IIv. lines 6-9 14613 Passio beati Phileae 9.3
22224 1.6
10.1
18610 12.1
18610 12.2
14.1
14724, 14939 1.9
35, 9034 2.4
2.5
2.10
3.1
3.2
3.8-9
3.10
4.1
35, 3539, episcopi de civitate Thmui
841, 647 Passio Ignatii 14.3
14724, 159 20.2
I4724 8.5
Peter Cantor 22.3
15160 Matthew Blastares 18120 Syntagma alphabeticum B,chap.11
Maximus Confessor Verbum abbreviatum
Peter Comestor 101"
6.4
6.6
Pseudo-Clement Historia Scholastica; Liber Deuteronomii
Piers Plowman
Opuscula (PG 91.56B)
Methodius Contestatio B, Passus 7.75
Polycarp 4.3
Epistula Clementis
Symposium 5.3.114
2142.6
Nicetas catena Nicephoros Callistos Philippians Title 15830 9.2
21517 Epistula ad Virgines
841, 1377, 1814i 1.10.4
2.2
9027, 9246 3.2
1H89 Xanthopolous Ecclesiastica historia 2.46
Nicephoros 4.2
110, 11075 4.2-6.3
4.3
5.2
20110.12. is 1.11.1-2
1.11.4
Stichometry (Preuschen, Analecta 2.64) 5, 59- ".13,
1.11.8
84i, 1792o 6.1
10629. w 1.13.5
11721, Odes of Solomon Homilies 201i°. 12
27.1-3 22417 1.18.3
11715
Magnesians 9.5 187 Trallians 5.1.4
6.1.1
6.1.3-4
6.2.1
6.2.5
9246'50, 11612 7.5
8.3
9250, 99425 2.36.2
3.69.2
21517 3.71.3
3.73.1
36, 13041 7.3.3-5 36, 62 7.4.3
7.7.1-3
8.4.2
12339 6.2
Pseudo-Justin Quaestiones et responsiones
222, 22214 Rufinus 41, 6, 624,
8.3-5 5265, 1166 8.5
9027, 9246, 11612 8.10
9.19.4
12931 11.4.4
11.26.2
12931 11.26.4
12931 11.35.1
12931, 13041 11.36.2
12931 13.9.3
13041 13.10.7
13041 13.11.4
13041 13.12.1
130, 13041 14.1.4
19510 16.21.4
17615 Rule of Benedict 1492, 17,
2.25
4.65
22.4
21510 9.1
10737 9.3
11.2.4
17616 11.2.7
17616 Rule of the Master 14, 17, 4181, 9356 Serapion of Thmuis 11.5
11.7
179, 1837 Euchologion
13.13
9, 5376, 14830, 149
13.14
1507, 166, 166107 11.8
11.9
11.12
10118, 17918 11.12b 18243 11.16
Recognitions
2.70.5-6 15381 2.71.1-3 15381 3.6tf. 1-5 13041 4.32.2
12931 6.15.2
12931 7.34.3
13041 7.35.7
13041 7.37.1
8.56.7
10.5.6
10861 Pseudo-Cyprian Shepherd of Hernias 5, 6, 15103, 70, 7018 Mandates
12.4.1
Similitudes 1.9
15729 2.4c 82, 82 2.4-6 52, 69, 7012, 71, 81, 87
12333 5.3.7-8
5.4.2
5.4.3
10852 2.5
15, 83, 5.5.1
83ioe De aleatoribus 1375, 565 5.6.1
10517 6.2.3
6.2.4
6.5.3
13041 6.5.5
2.5a 81, 83106 2.5b
2.5c 83i°6
9, 19723. 25
De centesima, sexagesima 2.6
69, 82, 83104 tricesima
10, 12232 8.1.1
Hiss 2.6a 16, 81 2.7
2.7a
Pseudo-Hippolytus 8.3.2
15369 8.6.2
8.6.4
8.6.5
8.7.4
De consumatione mundi 3.2
3.4
11317
22420 Pseudo-Ignatius 3.5
5.1.2
Ad Heronem 8.8.2
7.1
10736
8.9.1
9250, 21517 8.9.3
8.10.3
9.9.2
9.12.3
Apologia 43.1
De anima 35.2-3 83113 5.29.3
10120 Diogenes Laertius 8.10
1086i Epictetus X • De baptismo 4.3
17.1
16, 19212 20.1
Dissertationes 3.15.9
12115 3.24.10
Euripides 9.14.5
1H88 9.15.3
21813 9.18.3
9951, 132s 9.19.1
9.19.2-3
9.19.3
9.22.1
9.22.2
9.22.3
101 is, 1849 9.24.2
10852 9.26.3
21517, 216 9.27.2
Visions 2.2.2
9951, 14939 2.2.4-5 15729 2.2.5
De idolatria 9.2-3
9.8
Rhesus 161-62
Scholion 633
De ieiunio adversus psychicos Herodianus Technicus (ed. Lentz 1.213.19) 10.3
13210, 13828 De orat.
83113
13828 De praescr.
4.4
17615 Thalassius
Herodotus 2.40
12936 Hesiod Works and Days 287-92
Hesychius (ed. Schmidt, 3.35) Centuriae 1.63
10854 Theophilus 3.3.5
15830 3.4.3
10635 3.6.2
21517 3.7.3
3.9.7
3.12.2
19217 Hippocrates Ad Autolycum 2.34
Vita Chrodegangi episcopi Mettensium De morb. mul.
12936 1.78
De nat. mul.
12936 11.27
Syntagma doctrinae Iamblicus Vita Pythagorica 30.168 10861 (See Pseudo-Athanasius) Taio Caesaraugustomus h / Greek and Latin Authors Sententiae 3.34
84121 Tatian Arcadius Inscriptions Ilepi Tovuv
SIG Aristotle 2.783.10-11
Apology 8.1
Tertullian Nichomachean Ethics 2.985.18-20 8913, 9834 9.11.1159b.31
10861 2.985.20
10.8.1168b.7-8 108ei 2.985.27-28 897'13
Cicero 3.1042
De officiis Longus 1.16.51
10861 2.7.4
15836 Cleanthes Lucian Hymn to Zeus
Alexander Dio Chrysostom
37.30
10969
16390 Diodorus Siculus Timon 1.19.5
17612
10746 Adv. Iud.
5.4
19937 5.7
19937 Adversus Marcionem 1.18.1
3.22.6
19937 4.1.8
19937 Adversus Praxean 26.9
Vita Pythagorica 20 1 0862 Seneca Porphyry De morte Peregrini 11-13
Marcus Aurelius 107.9 102 Sextus Meditations Ep. Mor.
4.48.1
Papyri Sentences 39 83113 Sextus Empiricus P. Bodm.
P. Egerton Adv. Math.
4.34 9836 5.2 9836 Silius Italicus
16060 P. Lond. o
oo 2.354.24
P. Mich.
3520-21 25i9 15.18-22 6114 15.20-21 6114 Simplicius Punica P. Oxyrhynchus
69, 7339, 74, 7444, 75 (in Epictetus) 9134 Suetonius
20, 21-23,
16.2 1869 Tacitus Tura Papyri Nero Commentary on Psalms 227, 26-27 XV 15.44.2 1869 Theognis Commentary on Ecclesiastes Annales XV Platt/ 911-14 59 979 9142 Gorgias 524A
Respublica 4.424A Vergil t—1 o
o> 6.540-43 607 Xenophon Aeneid Pliny the Younger Ep.
1.1.9 22012 2.1.20 596 2.1.2134 59,596 2.1.21 606 2.1.2225 606 10.96
10.96.5
22224 Memorabilia 10.96.7
10.97
Plutarch Moralia 134F 90151 564C
960B 10969 Vita Demosthenis 26.7
59-60 Pollux Onomasticon 6.123
8.80-81
